ChatRoulette

SiberSahne Oy Verin

Chatroulette bir online kameralı görüntülü sohbet sitesidir. kameralar çift yönlü çalışır. Canlı kameralar video tabanlı konuşmalar için tasarlanmıştır. Chatroulette‘de webcam ile birlikte dünyanın dört bir yanından yabancı insanlar ile görüntülü görüşebilirsiniz..Web sitesi ziyaretçileri rastgele seçilir başka bir ziyaretçi ile çevrimiçi, online canlı sohbet (metin, ses ve video) başlar. Herhangi bir noktada, ya kullanıcı başka bir rastgele bağlantı başlatarak yada next tuşuna basarak bir sonraki random görüntülü sohbete başlayabilir.

Chatroulette bağımlılığının nedenleri

Ana akım medyadan ünlüler Herkes tarafından Chatroulette kullanılması ile başladı. üzerinde rastgele dünyada yabancılarla bire bir videochat ile kullanıcıları bağlayan webcam chat sitesi, Neden bu kadar bağımlılık yapar?

a:) Teşhirciliğin rahat yapılması ve kimse tarafından tanınmıyor olmak

chatroulette

Diyelim ki dünya ile paylaşmak istediğiniz bişeyleriniz var. Vegas’ta bir yüksek sınıf kulüpte bir fedai olduğunu söyleyen biri ile de karşılaşabilirsiniz ya da, belki siz ve arkadaşlarınızdan biri ile de. Karşınıza kimin geleceğinin kaderi sadece chatroulette’nin randomize sistemine bağlı. Bu kişi Angelina jolie’de olabilir, veya herhangi biride.  Chatroulette önceleri daha az saygı gören bir yerdi, şimdi üyelik sistemi ile , istenmeyen hareketler yapanlar çok daha  kolay olarak sistemden uzaklaştırılabiliyor. (pis YouTube yorumları nasıl olabiliyorsa, insanlar buradada pis ve istenmeyen davranışlarda bulunabiliyorlar. Ancak bunu yapmalarının en büyük sebebi, bunun kolayca ve tanınmadan yapılabiliyor olmasının altında yatıyor. Herşey sadece bir NEXT butonu kadar uzakta. önümüzdeki on yıllar içinde video chat eğlenceli hale geldiği kadar, ahlaksızca kullanıldığı için bazen can sıkıcıda olabiliyor.  Chatroulette anonim kalan, çoğunlukla, hala online iken bir deli gibi hareket olanağı sağlayan sitelerden biri. (Veya, alternatif olarak, chatrandom, omegle tarzı benzeri sitelerde bulunmakta) mevcut Chatroulette’nin video chat kalitesi oldukça tatminkar.Bu sitede vakit geçirmek istiyorsanız, işiniz bittiğinde ileri tuşuna bastığınızda artık herşey geride kalmış oluyor.

Chatroulette gizliliğinizi korur gibi görünüyor

kamerayı kapatmak için X e bastığınızda  veya next ile rasgele bir video chat seçtiğinizde artık diğeri geçmişte kalıyor. Hatta isterseniz kendi kameranızı  karşınızda ki insan ile aranızda bir güven oluşana kadar açmıyorsunuz. İnsanlar gizliliklerinin bu tarz ortamlarda kendi kontrollerinde kalmasını istiyorlar. Yani herkes olmayabilir ama genel kitlenin tercihi böyle. Ve Chat roulette’de bu kontrol mekanizmasını kullanıcıya veriyor.

2 thoughts on “ChatRoulette

Leave a comment

E-posta hesabınız yayınlanmayacak.