Kategori arşivi: SiberSahne

Sibersahnemi yoksa CamZU’mu daha güzel

Sitemizin benzerlerinden olan camzu yabancı sohbet ağırlıklı olmasına ramen, Türk internet kullanıcıları tarafından seviliyor ve tercih ediliyor. Bizde bu durumu görünce oraya benzer bir kullanıcı arayüzü tasarlayabiliriz diye düşündük. Hemde tamamen türkçe olabilir. Bu konu ile ilgili camzuyu sevenler bize ulaşırsa ve yorum, mesaj atarsa seviniriz. Sibersahne olarak kendimizi geliştirmeyi seviyoruz. Biz sibersahneyi satın aldığımızdan beri ben ve 4 web tasarımcı arkadaşım ve toplamda 18 kişilik destek ekibim ile çalışıyoruz. Arkadaşlarımız sürekli siteyi geliştirmeye çalışıyorlar sağolsunlar. Okumaya devam et

CANLI CİNSEL SOHBET CHAT ODALARI

Kameralı görüntülü canlı cinsel sohbet chat odaları

Elbetteki +18 diyeceğiz yine. Çünkü işin içinde cinsellik ile ilgili mevzular olunca yetişkin kişilere hitap eden, onlara özel bir alan oluyor. İnternette hemen hemen her sohbet sitesi ve canlı sohbet kanallarında bu tarz bir bölüm vardır.Bir bölüm olmasa bile, bu tarz cinsel sohbetler içerde mutlaka geçiyor. Tabi genel olarak +18 sohbet değilde herkese açık olan sohbet odalarında her yaştan insan ve bayan, küçük yaştaki kullanıcılar olabileceği için böyle genele açık canlsı sohbet siteleri içinde cinsel sohbet yapılması uygun değildir. Hemen akla gelen bir soru ise; karşı tarafın gerçekten 18+ yaşında olduğunu nasıl bileceğim? sorusu. Bu sorunuza yanıtımız şu şekilde olabilir; Canlı görüntülü cinsel sohbet odaları kanalları içerisinde kullanıcıları denetleyen Admin ve moderatörler var. Bu yönetim sorumlusu arkadaşlar odalardaki kişileri denetler ve uygun olmayan yaş kriterindeki misafirleri, üyeleri siteyi kullanamayacak şekilde devre dışı bırakır. Ayrıyetten sizlerde  yaşının uygun olmadığını saptadığınız bir üyeyi görür veya tanırsanız onları, sohbet odaları içerisindeki  yetkililere bildirebilirsiniz.

canlı cinsel sohbet chat odaları

Cinsel sohbet chat odaları ücretsiz mi?

Evet ücretsiz, ancak dilerseniz extra özellikler ve daha yüksel kullanım haklarına sahip olmak için extra puanlar edinebilirsiniz. Bu kredi ve puanlar ile gold üyeliksiz ama VIP haklarına sahip olarak kendi sohbet odası açma gibi ve özel chat yapabilme gibi daha birçok hakların sahibi olursunuz. Birçok kişi parasız bedava kullanım talep ettiği için böyle bir kullanım ayrıcalığı da var. Oldukça kalabalık ve popüler olan en iyi muhabbet kanalları arasında olan sitemizde, iyi vakit geçireceğinizi ve bayanlar ile tanışmak için şansınızın yüksel olmasını dileriz. Tabii ki de toplumsal ahlaki kuralların uygulanması bu cinsel sohbet odaları içinde geçerli. Bunların yani kuralların neler olduğunu herdefasında hatırlatmak istiyoruz. Sebebine gelince; BEn sohbettten neden atıldım? Niye banlandım? sibersahne giremiyorum açılmıyor ? gibi sorunlar yaşamamanız için  Çünkü böyle problemleriniz genellikle canlı sohbet odaları ve kanalları içinde chat yaparken takınmış olduğunuz tutumdan dolayı ceza almış olmanız olabilir.

 

SİBERSAHNE 18

SiberSahne 18 kameralı sohbet modülü

Sibersahne’nin 18 isimli kameralı canlı sohbet modülündeki 4 kamera açma özelliği yenilenerek tab sistemi getirilmiştir. Tab sistemi ile browser üzerindeli sekmelere tıklayarak kameralı sohbet penceresi içinde extra sayfalar açarak ve her sayfada azami 4 canlı chat penceresi olacak şekilde ayarlayabilirsiniz. Sibersahne 18, Ücretsiz olarak indirilebilir veya dilerseniz web browser üzerinden kullanabilirsiniz. Flash player uygulamasının yüklü olması gerektiğini her defasında hatırlatıyoruz yine söyleyelim.

Sibersahne 18 neden fazla yenileniyor?

sibersahne 18
sibersahne 18

Çok sık güncelleme yapılmasının sebebi grafiksel arayüzde geliştirmeler yapılmasıdır. Eski versiyon sibersahne 18 stabil olarak çalışıyor olsa bile, gelişen web teknolojilerini kullanarak, ziyaretçilerimizin göz zevklerine daha tatminkar bir görsellik sunabilmek adına bazı yenilemeler yapıyoruz. Yenilikler sadece görsen anlamda yapılmıyor işlevsel olarakta yenilikler var bunun için masaüstü uygulamamızı kullananların yeni sibersahne 18 i indirmelerini tavsiye ediyoruz. Üyelerimizin email adreslerine indirme linkleri yollanacaktır

KAMERALI SOHBET ÜYELİKSİZ

Üyeliksiz kameralı sohbet

Üye olmak çok kişinin zoruna gittiği için, giriş formu sadece takma isim yani nickname yazarak yada kafanıza göre, herhangi bir lakabınız var ise bunu yazarak giriş yapmanızı sağlıyacak şekilde düzenlendi. üyeliksiz kameralı sohbet, sohbete giriş yaparken bir takım bilgiler için ayrılmış alanlardaki boşlukları doldurmaktan hoşnut kalmayan ziyaretçilerimiz için, misafir girişi yada üye olmadan sohbete katılabilme özelliğini sunuyor.

Gold üyelik istemeyen kameralı canlı sohbet

Zaten gold üyelik istemeyen site sayısı bugün çok az iken, bizler bunuda size sunuyoruz. Tamamen ücretsiz ve gold üyeliksiz canlı sohbet odaları yanlızca adınızı yazarak, yada isterseniz onuda yazmadan sallama bir isimle katılımda bululabileceğiniz muhabbet kanallarına dönüştü. Tabi tüm alanlar böyle değil. Yine Kayıt olmadan giriş yapabileceğiniz gibi, dilerseniz kayıt olabilirsiniz. Kayıtlı üyelerimizde eskiden olduğu gibi kendi isimleri ile odalara katılabilirler.

Üyeliksiz kameralı sohbet üyeliksiz chat

Üye olmadan canlı sohbet farkları nelerdir?

Tabi üyeliksiz sitelere giriş yaptığınızda bunun dezavantajlarıda var, bunlardar ilki ve çok sık karşılaştığımız şu; Bir başka kullanıcının siz kameralı sohbet odaları içinde değilken, sizin rumuz ile giriş yaparak sohbet edebiliyor olması. Bunun sebebi ise; Size ait özel bir şifreniz olmadığı için, yani üye olmadığınız ve kullandığınız ismi kaydettirmediğiniz için o ismi isteyen herkes kullanabiliyor.

Bir başka dezavantajı ise bizim canlı sohbet kanalları için geçerli olmasa da, diğer bazı görüntülü sohbet siteleri, odaları sistemin tüm özelliklerinden %100 olarak faydalanılabilmesi için, üye kaydı zorunlu kılıyor. Eğer öyle olmazsanız, 2. sınıf ziyaretçi muamelesi görüyor ve sitenin tüm özelliklerini kullanamıyorsunuz.

4 KAMERALI CANLI SOHBET SİTESİ SİBERSAHNE

4 kameralı canlı sohbet

Muli webcam özelliği ile kullanıcı arayüzünde 4 kişi ile aynı anda hızlı, canlı sohbet etmenizi sağlayan sibersahne görüntülü sohbet sitesi 27/11/2013 tarihi ile yeni bir güncelleme yayınladı. Portalımıza üye olan kullanıcılarımız güncel yeni sibersahne sürümünü email adrelerine gelen linke tıkladıktan sonra, kullanıcı panelinden kendilerine özel bilgileri ile giriş yaptıktan sonra indirebilirler. Sibersahne script modern son kullanıcı arayüz geliştirmesinden sonra HD kameralı sohbet yapmaya olanak tanıyor. Elbette yenilikler sadece bununla sınırlı kalmadı. Eski sibersahne üyeliksiz sohbet odaları ile yenisinin arasındaki farklardan biraz bahsetmemiz gerekirse şöyle sıralayabiliriz.

HD Canlı Kameralı sohbet odaları

Önceden söz verdiğimiz gibi 4 kameralı sohbet siteleri için sibersahne script kullananlar artık internet hızları  elverdiği sürece HD kalitede akışkan ve çok net 1080p görüntülü sohbet yapabilecekler.

4 kameralı canlı sohbet sibersahne eski

Elbette yüksek hızlı internet bağlantısı olması anlık, görüntülü sohbet kanallarında video akış performansınızı çok olumlu yönde etkilemektedir.

CANLI SOHBET

CANLI SOHBET SİTELERİ HAKKINDA

Önceleri insanlar birisi ile sohbet edebilmek için kırk takla atardı. Nasıl ulaşıcam ben bu insana diyerek kendi kendine dert yanardı.
Türk filmlerinde de görürdük hep mektuplar telgraflar ile iletişime geçmeye çalışırlardı. Günlerce beklerlerdi cevap gelicek mi acaba, yerine ulaştı mı acaba diyerek.
Bir de toplumların değer yargılarının kapalı olması nedeni ile kimse doğru düzgün iletişime geçemez, sohbet edemezdi.
Şimdilerde ise teknoloji sayesinde bu çok kolay ve akıcı hale geldi.
İnsan bir tık ile istediği kişi ile istediği zaman konuşup sohbet edebiliyor ve canlı olarak farklı yerde olsalar bile görüşebiliyor.
Cidden sohbet olayında kamera yeni bir çığır açmış durumda şu tarihte.
Kimse bunu yadsıyamaz. Kamera evlerimize girdiğinden beri canlı sohbet keyfi de yanımızda beliriverdi.
Bilindiği üzere internet üzerinde bir çok canlı sohbet sitesi mevcut.
Kişiler yeni insanlar ile tanışmak için bu aracı çok rahatlıkla kullanıyorlar.
Kimi insanlar canlı sohbet olayına pek yanaşmıyorlar çünkü korkuyorlar.
Halbu ki korkacak hiç birşey olmaması dışında öyle eğlenceli ve güzel ki.
İstediğiniz tercih ettiğiniz insanlar ile canlı canlı sohbetin keyfine varıyorsunuz.
Belki de uzun süreli arkadaşlığın temellerini atıyorsunuz böylece.
Bir kaç ay önce arkadaşın birinden duyduğum üzere nette dolaşırken ‘dur bi bakayım şu siteye’ diyerek tıklamış, canlı sohbet sitesine denk gelmiş

canlı sohbet
canlı sohbet

Ve uzun süre oradan çıkamamış. ‘Zamanımın nasıl geçtiğini anlamadım, o kadar çok insan bu yolla muhabbet ediyor ki şaşırdım kaldım.

Canlı sohbet odaları ile siteleri bağımlılık yapabiliyor!

Ayrıca farklı şehirlerden, ülkelerden o kadar insanlar ile konuştum ki süperdi.
Tekrar giricem o siteye, keşke önceden fark etseydim, kenidimi bile burada daha iyi ifade ettim, daha iyi çözdüm.’ dedi.
Kiminle nerede nasıl tanıştığınızın bir önemi yok artık günümüzde.
İnsanlar ister bir site üzerinden canlı sohbet kanalından tanışsın
isterse çalıştığı yerden, gittiği bir mağazadan ve ya kafeden fark etmiyor.
Beynimizdeki ‘ ben internet üzerindeki canlı sohbet olayına girmem asla, çok saçma bu’ tabularını kırmak lazım diye düşünüyorum.
Mutlaka bir kez denemeli ondan sonra yorum yapmalısınız. Evinizde canınız sıkıldı diyelim ve bilgisayarınız ve ona bağlı internetiniz var.
Bolca da boş vaktiniz oluyorsa ne diye bu nimetten faydalanmayasınız ki.
Yapmanız gereken kendinize canlı sohbet sitesi bulmak ve karşınıza çıkan insanlara adım adıp muhabbete dalıp sadece olayın akışına kendinizi bırakın,
yargılarınızı unutup bir kenara atın, onlardan sıyrılın.
İşte o zaman canlı sohbet eğlencesinin ne denli mutluluk verdiğini sizde fark edeceksiniz ve pozitif sonuçlarını görünce kendinizi oradan alamayacaksınız.
Hem kim istemez ki konuştuğu insanı görmeyi o an. Sonuçta kim ile muhattap olduğunu, zamanını kime ayırdığını bilmek istersin değil mi.
İşte bu nokta da kameranın karşısına geçer karşındaki tek bir tuş ile yanındaymış gibi ekranında beliriverir.
Sende nasıl biri ile konuştuğunu canlı olarak görürsün ve konuşma isteğin daha da artar. Kısacası bunu denemekten zarar gelmez.
Nette zaman geçirmenin güzel yollarından biridir bu.

 

ChatRoulette

Chatroulette bir online kameralı görüntülü sohbet sitesidir. kameralar çift yönlü çalışır. Canlı kameralar video tabanlı konuşmalar için tasarlanmıştır. Chatroulette‘de webcam ile birlikte dünyanın dört bir yanından yabancı insanlar ile görüntülü görüşebilirsiniz..Web sitesi ziyaretçileri rastgele seçilir başka bir ziyaretçi ile çevrimiçi, online canlı sohbet (metin, ses ve video) başlar. Herhangi bir noktada, ya kullanıcı başka bir rastgele bağlantı başlatarak yada next tuşuna basarak bir sonraki random görüntülü sohbete başlayabilir.

Chatroulette bağımlılığının nedenleri

Ana akım medyadan ünlüler Herkes tarafından Chatroulette kullanılması ile başladı. üzerinde rastgele dünyada yabancılarla bire bir videochat ile kullanıcıları bağlayan webcam chat sitesi, Neden bu kadar bağımlılık yapar?

a:) Teşhirciliğin rahat yapılması ve kimse tarafından tanınmıyor olmak

chatroulette

Diyelim ki dünya ile paylaşmak istediğiniz bişeyleriniz var. Vegas’ta bir yüksek sınıf kulüpte bir fedai olduğunu söyleyen biri ile de karşılaşabilirsiniz ya da, belki siz ve arkadaşlarınızdan biri ile de. Karşınıza kimin geleceğinin kaderi sadece chatroulette’nin randomize sistemine bağlı. Bu kişi Angelina jolie’de olabilir, veya herhangi biride.  Chatroulette önceleri daha az saygı gören bir yerdi, şimdi üyelik sistemi ile , istenmeyen hareketler yapanlar çok daha  kolay olarak sistemden uzaklaştırılabiliyor. (pis YouTube yorumları nasıl olabiliyorsa, insanlar buradada pis ve istenmeyen davranışlarda bulunabiliyorlar. Ancak bunu yapmalarının en büyük sebebi, bunun kolayca ve tanınmadan yapılabiliyor olmasının altında yatıyor. Herşey sadece bir NEXT butonu kadar uzakta. önümüzdeki on yıllar içinde video chat eğlenceli hale geldiği kadar, ahlaksızca kullanıldığı için bazen can sıkıcıda olabiliyor.  Chatroulette anonim kalan, çoğunlukla, hala online iken bir deli gibi hareket olanağı sağlayan sitelerden biri. (Veya, alternatif olarak, chatrandom, omegle tarzı benzeri sitelerde bulunmakta) mevcut Chatroulette’nin video chat kalitesi oldukça tatminkar.Bu sitede vakit geçirmek istiyorsanız, işiniz bittiğinde ileri tuşuna bastığınızda artık herşey geride kalmış oluyor.

Chatroulette gizliliğinizi korur gibi görünüyor

kamerayı kapatmak için X e bastığınızda  veya next ile rasgele bir video chat seçtiğinizde artık diğeri geçmişte kalıyor. Hatta isterseniz kendi kameranızı  karşınızda ki insan ile aranızda bir güven oluşana kadar açmıyorsunuz. İnsanlar gizliliklerinin bu tarz ortamlarda kendi kontrollerinde kalmasını istiyorlar. Yani herkes olmayabilir ama genel kitlenin tercihi böyle. Ve Chat roulette’de bu kontrol mekanizmasını kullanıcıya veriyor.